Soutěž

Soutěž o 5×2 vstupenky na koncert The Pineapple Thief a Gavina Harrisona 23. 9. v Rock Café

UKONČENO

Britští progresivní rockeři The Pineapple Thief vydali na konci srpna novou desku Dissolution, s níž přijedou 23. září 2018 do pražského klubu Rock Café. Pět z vás může získat po dvou vstupenkách. Podmínkou je odpovědět správně na otázku a mít štěstí.

Album Dissolution bylo velmi dobře přijato kritikou. Nahrávku ovlivnilo několik pro The Pineapple Thief typických témat, velmi výrazně i společnost, v níž se vše odehrává před zraky veřejnosti, a důsledky, které z toho vyplývají. „V době, kdy máme být spojení blíže než kdy předtím, jsem se nikdy necítil tak oddělen od světa. Žijeme revolucí a teď si nejsem jistý, že je to dobře,“ vyznal se zpěvák a kytarista Bruce Soord.

Na albu spolupracoval s kapelou opět i bubenický velikán a člen kultovní kapely King Crimson Gavin Harrison. Jedná se o první desku, pod níž je Harrison podepsán jako řádný člen po boku již zmíněného Bruce Soorda, baskytaristy Jona Sykese a klávesisty Stevea Kitche. Jeho přítomnost pomohla ostatním v soustředění a přinesla do kreativního procesu novou dynamiku.

Právě Harrison se k The Pineapple Thief připojí i na plánovanou koncertní zastávku v rámci turné k desce v pražském Rock Café 23. září 2018. Fanoušci se mohou těšit na skladby z novinky včetně singlu Far Below i starší písně, jichž tato formace za skoro dvacet let existence nasbírala nespočet.

Chcete se zúčastnit koncertu, který je určen nejen fanouškům progresivního rocku? Zodpovězte na následující otázku:

Jak se jmenuje deváté studiové album této kapely a které je předchůdcem novinky Dissolution?

Odpovědi nám pište na náš Facebook do komentářů pod tímto příspěvkem.